İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Buz Başlık Lazer ile Vücut Epilasyonu

buzbasliklazer

Epilasyon ve lazer epilasyon uygulamaları göz önünde bulundurulduğu zaman buz başlık lazer uygulaması en acısız ve en hızlı olan uygulamadır. Aynı zamanda epilasyon uygulamalarının son teknolojisidir. 810 nm dalga boyunda ola bir lazer teknolojisi kullanılarak uygulama yapılmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yoludur. Çok kısa süre içerisinde uygulama yapılmaktadır. Hem bayanlarda hem de erkeklerde tercih edilebilmektedir. Vücutta yer almakta olan tüm tüyler için uygulama tercih edilebilir.

Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Buz başlık lazer epilasyon uygulaması yapılmadan önce alan tamamen temizlenmektedir. Daha sonra bölgede bulunmakta olan kıllar kısaltılmalı ve daha sonra lazer uygulaması yapılmaktadır. Lazer enerjisi deriden geçerek kıl foliküllerini etkisiz bırakmaktadır.

Seans Aralıkları Ve Sayısı Kaç Olmalıdır?

Tüylerin durumuna göre uzman kişi tarafından belirlenecek olan seans sayısı ve sıklığı değişiklik gösterebilir. Seanslar alanın genişliğine göre değişiklik göstermektedir. 5 dakika ila 45 dakika arasında değişiklik gösterebilir. 2-3 içerisinde tüyler kediliğinden dökülmeye başlar.

Vücutta bulunmakta olan kılların üç evresi vardır. Bu evreler aktif, dinlenme ve dökülme evresidir. Vücutta bulunan kılların dökülmeleri birbirinden farklı ve de bağımsızdır. Bu nedenle kılların ve tüylerin hepsini aynı anda yok etmek mümkün olmaz.

Kılların kalınlığı, renkleri ve yoğunlukları gibi cilt rengi de seans sayısını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Vücut için 4 ila 6 seans ve yüz için 8 seansa kadar uygulama devam edebilmektedir. Kullanılan bir ilaç olması gibi durumda seans sayısında değişiklikler görülebilir.

Buz Başlık Lazer Uygulaması Her Mevsim Yapılabilir Mi?

Uygulama her mevsim yapılabilmektedir. Bronz ten rengi uygulamayı olumsuz bir şekilde etkilemeyeceği için yaz aylarında ve bronz ten ile de uygulama yapılabilir. Uygulama hem sarı hem de kızıl renkli tüylere yapılabilmektedir. Aynı zamanda genital bölge için de uygulanabilir. Üstelik herhangi bir tahrişe neden olmaz.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazer epilasyonda uzun süren bir yan etki bulunmamaktadır. Uygulama sonrasında bazı ciltlerde kızarıklık ortaya çıkabilir. Etkisi uzun süre devam etmez ve kısa sürede kızarıklık ortadan kalkar.