İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Hydrafacial

Başta Amerika ve tüm Dünyada son yıllarda devrim yaratan bir cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar yaratan üstün teknoloji ürünü cihazla birlikte yapılan bakım ve gençleştirme yöntemidir.

Dünya da FDA tarafından gerçeklik onaylı tek düzenli cilt bakım cihazıdır. Aynı zaman da  2015 yılının en iyi cilt yenileme ve tedavi teknolojisi seçilmiştir. Diğer classic bakım sistemlerinden en büyük farkı ise Hydrafacial son derece güvenli ve hızlı bir cilt yenileme/lifting/anti aging etkilerinin tamamını bir arada sunabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Hydrafacial nasıl etki eder?

Hydrafacial daha parlak , lekesiz, kırışıksız , aydınlık ve  güzel canlı bir cilde en gelişmiş teknoloji sayesinde ulaşmayı sağlayan hidradermabazyon teknolojosine sahip tek sistemdir. Bu sebeple diğer bakım yöntemleri ile kıyaslanması doğru olmamaktadır. Hidradermabazyon sistemi 5 fazdan oluşan ve  cildi önce temizleme, ardından soyma, canlandırma, nemlendirme, antioksidan ve peptit ile koruma altına alma ve  akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.

Hydrafacial uygulamasında neler yapılır?

  • faz Temizleme; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.
  • faz Sıvı-dermabrazyon; yüksek emiş güçlü vakum ve gözenek içlerinin boşalmasına yardımcı olan sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır.Eğer ciltte Leke, akne izi, leke ve gözenek mevcut ise bu ciltlerde işlemler tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon yapılarak sağlanır.
  • faz Serum uygulanması; Akne/sivilce/skar, doğum ve güneş lekeri yada yaşa bağlı kırışıklıklar gibi ciltteki soruna  özel üretilmiş serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için cilde hyalüronic asit içeren ürünler uygulanırken , beyaz ve siyah noktalar yada genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan bölgelere ise sebul salgısını  dengeleyici serum uygulaması yapılır.
  • faz Nemlendirme; Cihaz üzerinde yer alan özel spiral dizayn başlıkla nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronic asit ve peptidler cilde kolojen üretimi sağlaması için takviye edilirken , ciltteki kırışıklıkları giderecek ve lekelerin de azalmasına olanak sağlayacak çeşitli yararlı acid bazlı ürünler cilde cihaz ile birlikte uygulanır.
  • faz maskeleme ; ilk dört fazın ardından cilde uygulanan maske ile cilt tüm yapılan uygulamaları 2-3 ay boyunca deri katmaları olan dermis ve epidermis tabakasında muhafaza edebilmesi için maske uygulanarak koruma altına alıp işlem sonlandırılır.

Hydrafacial hangi durumlarda etkilidir?

Hydrafacial tüm ince ve kalın cilt kırışıklıkları, doğum ve güneş sebebiyle oluşmuş cilt lekeleri, kire bağlı oluşan siyah noktalar, sebum salgısı sebebiyle oluşan büyük gözenekler,kuru ve yağlı cilt problemleri,aynı zaman da akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Hydrafacial kimlere uygulanabilir?

Ciltteki problemlere göre belirlemesi yapılacak olan serumlar doğru seçildiği taktir de sorunlu yada koruma faktörü olarak ihtiyaç duyan her yaş grubuna uygulanabiliyor.

Hydrafacial kaç seans önerilir?

15 gün de 1 seans olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür cilt için oldukça idealdir. Sonrasında güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir veya 45 gün aralıklarla tek seans koruma bakımı yapılması önerilir. Her seans 5 fazdan oluşmakta ve takribi 45 dk /1 saat sürmektedir.