İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Kaş Kontürü

kas-kontoru

Genetik faktörlere veya yaşa bağlı olarak kaşlar seyrelebilir. Ya da geçirilen herhangi bir rahatsızlık sonrasında kaşlar tamamen dökülebilir. Tüm bunların yanı sıra seyrek kaşlara sahip olunduğu durumlarda kaş kontürü uygulaması tercih edilmektedir.

Kaşların şeklinde olan seyreklik ve bozukluk kişilerin daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Kaş yapısı kişilerin güzel görünebilmesi için de önem taşımaktadır. Uygulama ile birlikte sarkık kaşlar herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kaldırılabilir. Bu durum çok daha genç bir görünüm için önem taşımaktadır. Uygulama 3 yıl boyunca ömrünü korumaktadır.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kaş yapılacak olan bölge dezenfekte edilerek, temizlenmektedir. Daha sonra uzman kişi ön çizim yapmaktadır. Yapılan ön çizim, kaşı yaptıracak olan kişi tarafından beğenildiği gibi cihaz ile birlikte uygulamaya geçilmektedir. Uygulama sırasında veya sonrasında herhangi bir acı hissedilmez.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaş kontürü uygulaması sonrasında 24 saat boyunca kaşlara su değdirilmemesi gereklidir. Uygulanan boyanın cilt tarafından emilebilmesi için sudan uzak durulması gereklidir.
  • Uzman tarafından verilecek olan nemlendirme kremi ile birlikte kaşlara bakım yapılmalıdır. Bakım yapılması gereken süre uzman tarafından verilecek olmakla birlikte ortalama 1 hafta kadar bakım devam etmelidir.
  • Krem kullanılması bölgenin nemli kalması açısından önem taşımaktadır. Çünkü bölgenin kuruması ile birlikte boyalar kuruyacak ve kabuk tutacaktır. Kabuğun soyulması ile birlikte kontur işlemi de sıkıntıya düşeceğinden mutlaka bakım önemlidir.

Kaş Kontürü Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • İşlem süresi diğer uygulamalara göre çok daha kısa sürmektedir.
  • Oldukça doğal bir kaş görünümü ortaya çıkmaktadır.
  • Yaklaşık olarak 1.5 yıl gibi bir süre sonunda kaş modeli değiştirilebilir ve farklı bir model tercih edilebilir.
  • Uygulama sırasında veya sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissi oluşmaz.