İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Masaj

masajj

Yüzyıllardan beridir insanlar, ağrıyı hafifletme ve kasları yumuşatma gibi pek çok farklı durum için tercih edilmektedir. Yoğun iş temposu ve stresinden uzaklaşmak isteyen kişiler masaj tercih etmektedirler. Masajın rahatlatıcı etkisi oldukça fazladır.

Kasların gevşemesi ve kan dolaşımının işleyişini düzene sokmak adına çeşitli dokulara uygulanan işlemdir. Çeşitli aktiviteler öncesinde rahatlama amaçlı olarak da tercih edilebilir. Kişilerin dinlenmesi ve yorgunluk atması açısından da masaj tercih edilmektedir.

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Dinlendirici Masaj: Yorgunluğun giderilmesi ve toksinlerin atılabilmesi için uygulanan masaj türüdür. Günün her saatinde uygulama yapılabilir.

Tıbbi Masaj: Bu konuda özel eğitim almış uzman kişiler tarafından tedavi amaçlı olarak kullanılan bir masaj türüdür.
Spor Masajı: Sporcular için uygulanmakta olan bir masaj türüdür. Spor öncesi, sportif aktivite arasında veya sonrasında yapılabilir.

Masajın Faydaları Nelerdir?

  • Kişilerde yorgunluğun giderilmesi sağlanmaktadır.
  • Stresli durumlarda stresin ortadan kalkması açısından tercih edilir.
  • Herhangi bir hareket olmaması veya az hareket durumunda kemik ve kas rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Bu rahatsızlıkların tedavisinde masaj etkili bir yöntemdir.
  • Eklem rahatsızlıklarının ortadan kalkmasında veya hafiflemesinde tercih edilebilir.
  • Ciltte bulunmakta olan selülit gibi problemlerin ortadan kalkmasında masaj etkili bir yöntemdir.
  • Spor öncesi, aktivite arası ve sonrasında gerekli olabilecek rahatlamanın ortaya çıkabilmesi açısından masaj tercih edilmektedir.