İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Microblading 3D Kıl Tekniği

Microblading-3D-Kil-Tekniği

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında kaş yapımı konusunda son derece doğal olan bir yöntemdir. Organik boyalar tercih edilerek kaşların ince ince işlenmesi olayına macroblading denilmektedir. Burada kullanılacak olan iğnelerin tek kullanımlık olması gereklidir. Yarı kalıcı olarak kabul edilmektedir.

Cilt tipine bağlı olarak kalıcılık süresi değişmektedir. 1 ila 3 sene arasında kalıcılık süresi bulunmaktadır. Uygulama sırasında ultra incelikte olan iğneler tercih edilmektedir. Bu iğneler ile birlikte özel bir el aleti ile kazınmış kaş görüntüsü vermektedir. Uygulama sonrasında son derece doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kaşları ince olan veya seyrek olan kişiler bu uygulamadan yararlanmaktadırlar. Uygulamada tercih edilecek olan pigmentler kişinin ten rengi ve kaş rengi ile uyumlu olabilecek şekilde belirlenmektedirler. Bu nedenle oldukça doğal olan bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Uygulama Ne Kadar Sürmekte Kaş Kalıcılığı Ne Kadar Olmaktadır?

  • Uygulama süresi genel olarak 1.5 ila 2 saat sürmektedir. Uzman kişi kaş şeklini belirlemekte ölçümler ve çalışmalar yapılmaktadır. Daha sonra kaş pigmentleri seçilmekte ve uygulama tamamlanmaktadır. Uygulamadan 1 ay kadar sonra rötuş yapılması gereklidir.
  • Kaş kalıcılığı cilt tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 1 veya 2 yıl kadar süre ile kalıcılık bulunmaktadır. Ancak kaşların taze bir görünümde olabilmesi için 12 ile 18 arasında uygulamanın yenilenmesi önerilmektedir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cilt tipleri farklılık göstermektedir. Yağlı, kuru veya normal ciltlerde pigmentlerin yenilenmesine bağlı olarak renk kaybı oluşmaktadır.
  • Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek gibi durumlar kalıcı makyajın kalıcılık süresini azaltmaktadır. Güneşte ve solaryumda kalma süresi azaltılmalıdır.
  • Uygulama sonrasında kabuklanma ve kepeklenme görülebilir. Bu durumlar 1 ila 2 hafta arasında tamamen ortadan kalkmaktadır.
  • Uygulama sonrasında renkte değişiklik olacaktır. Renk ilk bakışta koyu gibi durabilir ancak derinin tamamen iyileşmesi ile birlikte renkte açılmalar olacak ve sonunda renk oturacaktır.