İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Oksiterapi Nedir ?

oksiterapi

Cildin oksijen alma yeteneği ilerleyen yaşlarla birlikte yavaşlamaya başlar. Oksijen alımının azalması cildin onarılması ve yenilenmesi gibi süreçleri olumsuz olarak etkilemektedir. Genç ciltlerde epidermis oksijen ve besinleri alabilmektedir ancak ilerleyen yaşlarla birlikte cilt enerjiye ihtiyaç duymaktadır.

Beslenme durumuna dikkat edilmemesi, kozmetik ürünlerin doğru şekilde uygulanmaması, sigara tüketimi ve bunun yanı sıra güneş ışınlarına yanlış saatlerde maruz kalmak gibi durumlar ciltte çeşitli sıkıntılara neden olabilmektedir.

Bu sıkıntıların başında cilt lekelenmesi, ciltte incelme, kırışıklık ve sarkma gibi pek çok farklı sıkıntı ortaya çıkmaktadır. Cildin yorgun düşmemesi ve canlanması açısından oksijen son derece büyük bir önem taşımaktadır. Oksiterapi yöntemi ile birlikte oksijen ciltte epidermisin alt tabakasına basınçlı bir şekilde gönderilmektedir.

Bu durum ile birlikte cilt çok daha hızlı bir şekilde toparlanmaya başlar. Ciltte gençleşme ve canlılık oluşur. Cilt sıkılaşır ve aynı zamanda pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Çünkü tedavi ile birlikte ciltte ki kan dolaşımı artmaktadır.

Oksijen Terapi Faydaları Nelerdir?

Oksiterapi uygulanmasında saf oksijen herhangi bir iğne kullanılmadan yüksek basınç ile birlikte cildin alt tabakalarına uygulanmaktadır. Uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Profesyonel cilt bakımı ile birlikte uygulama yapılmaktadır. Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Pek çok farklı faydası bulunmaktadır. Oksiterapi faydalarından bazıları;

  • Ciltteki hücrelerin yenilenmesinde etkili bir rol oynamaktadır.
  • Kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte cilt daha fazla canlanmaktadır.
  • Kollejen ve elastin sentezinde artışta etkin bir rolü vardır. Bu durum ilerleyen yaşlarda cildin daha dinç görünmesi açısından önemlidir.
  • Ciltte bulunmakta olan kırışıklık ve sarkma gibi sıkıntıların ortadan kalkmasında etkilidir.
  • Cilt tonunda düzelme sağlamaktadır.
  • Ciltte yer almakta olan sivilce lekesi gibi cilt lekelerinin iyileşmesi açısından etkilidir.
  • Cildin nem oranının artmasını sağlamaktadır.
  • Göz altı torbalarının giderilmesinde etkilidir.
  • Selülit görüntüsünün ortadan kalkmasında etkili bir rol oynamaktadır.
  • Antioksidan etkisi bulunmaktadır.

Oksiterapi Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Oksiterapi uygulaması yapılmadan önce cilt tamamen temizlenmektedir. Cilde peeling uygulanmaktadır. Daha sonra yüz bölgesi, boyun bölgesi ve dekolte bölgesine saf oksijen püskürtülmektedir. Cilt arınmış olduğu için oksijeni oldukça kolay bir şekilde emmektedir. Masaj ve anti-aging serum uygulaması yapılmaktadır. Cilt parlak bir görünüme kavuşur.

Uygulama sonrasında güneşe karşı bir hassasiyet durumu oluşmamaktadır. Seans süresi yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir. Yaşlı ciltlerde seans sayısı 20’ye kadar çıkabilirken; yıpranmış ciltlerde 6 seans ile 10 seans arasında değişiklik görülebilir.