İletişim Formu

İLETİŞİM FORMU

Radyofrekans ve Kavistasyon Uygulaması

akustikdalgatedavisi

Kişilerde yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin elastikiyeti azalmaktadır. Portakal kabuğu şeklinde olan selüloit görüntüsü bayanların pek çoğunda görülmektedir. Kalça, basen, kollar ve bel gibi vücudun belirli bölgelerinde ortaya çıkabilmektedir. Hem bayanlarda hem de erkeklerde oluşabilmektedir. Kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bu görünüm için akustik dalga tedavisi uygulanmaktadır.

Akustik Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Akustik ses dalgalarının vücudun çeşitli bölgelerine verilmesi işlemedir. Kişilerin durumuna göre seans sayısı çeşitlilik göstermektedir. Tedavi süresi ortalama olarak 6 ila 8 seans arasında değişiklik göstermektedir.
Akustik ses dalgaları böbrek taşlarının düşürülmesi gibi çeşitli rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Günümüzde selüloit tedavisi için tercih edilmektedir. Uygulama geniş bir bölgeye yayılmaktadır ve kısa sürede portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkmaktadır.

Seanslar ortalama olarak 30 ila 60 dakika sürmektedir. Seans aralıkları ise 3 ya da 4 gün gibi aralıklarla belirlenmektedir.

Tedavi Süresinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi süresi boyunca tedavinin çok daha etkili olabilmesi açısından egzersiz yapmak gereklidir. Bu süre boyunca yürüyüş gibi hafif egzersizler yapmak etkiyi arttıracaktır. Beslenme düzenine dikkat edilmesi faydalı olacaktır.

Akustik Dalga Tedavisi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  • Cildin pürüzleştirilmesi ve yenilenebilmesi amacıyla uygulama tercih edilmektedir.
  • Vücutta yer almakta olan yağ depolarının yıkımı için etkilidir.
  • İncelme amacıyla tercih edilmektedir.
  • Bağ dokusunda sıkılaşma için ve cilt altı dokusunun formasyonunda gelişme oluşacaktır.
  • Metabolizma hızını arttırmak ve kilo vermek için tercih edilir.
  • Kan ve lenfatik dolaşım güçlenmektedir.